woda z cytryną

lemon-water-every-morning

Każdy poranek zaczynam szklanką ciepłej wody z cytryną… Te popularne owoce nie tylko ze względu na właściwości kulinarne, ale i zdrowotne były już znane starożytnym Rzymianom i Grekom. Bardzo cenili właściwości cytryn i uważali je za symbol zdrowia.

1. Działanie odchudzające – jeśli wypijemy rano jeszcze przed śniadaniem szklankę wody z cytryną zapobiegamy odwodnieniu organizmu i zwalczamy wielkie uczucie głodu, które dopada nas po kilku godzinach snu. Jeśli będziemy trzymać się bardziej zasadowej diety, szybciej zgubimy zbędne kilogramy.

2. Utrzymywanie zbalansowanego PH – jeśli codziennie będziemy pić wodę z cytryną zmniejszymy ogólną kwasowość organizmu. Wierzcie bądź nie, ale wyczytałam, że cytryny są jednym z najbardziej zasadowych produktów żywnościowych znanym człowiekowi. Mimo, że cytryny są kwaśne to nie zakwaszają organizmu w procesie metabolizmu.

3. Działanie odmładzające – Witamina C zawarta w cytrynie zmniejsza zmarszczki i przebarwienia.

4. Usuwanie wyprysków i trądziku – woda z cytryną pomaga oczyścić krew z toksyn, dzięki czemu nasza skóra będzie jasna i czysta. Samą cytrynę można zastosować bezpośrednio na przebarwienia na skórze a potem zmyć chłodną wodą.

5. Oczyszczanie całego ciała – picie wody z cytryną uwalnia organizm z toksyn, pomaga w procesie trawienia i zapobiega zaparciom. Zachęca również wątrobę do produkcji żółci, czyli kwasu niezbędnego w procesie trawienia.

6. Działanie moczopędne – dzięki wodzie z cytryną pozbędziemy się wzdęć, zwiększymy częstotliwość oddawania moczu.

7. Odświeżanie oddechu

8. Zmniejszanie poziomu stresu – kiedy mamy dużo na głowie, kiedy życie pędzi i żyjemy w stresie organizm traci witaminę C i dlatego woda z cytryną zapewni nam odpowiednią dawkę witaminy C.

9. Wzmacnianie układu odpornościowego – właśnie dzięki witaminie C zawartej w cytrynach możemy walczyć z przeziębieniem, a potas, którego cytryna jest doskonałym źródłem stymuluje pracę mózgu, nerwów oraz kontroluje poziom ciśnienia krwi.

więcej


back witch 5