Soda oczyszczona

Czy wiecie że soda oczyszczona ma nieco więcej zastosowań niż tylko spulchniacz do ciast? Można ją z powodzeniem zastosować jako maseczkę oczyszczająca do twarzy.
Soda posiada PH 10,3, więc jest bezpieczna dla skóry- oczywiście może podrażniać skórę wyjątkowo wrażliwą ale może również zmniejszać zaczerwienienie i przyśpieszać gojenie wyprysków.
Używana regularnie soda może leciutko spłycić blizny po trądziku i pomóc w gojeniu się ranek.
Można też wzbogacić ta maseczkę o różne dodatki np owoce i jogurt
Czego potrzebujemy?

  • Sody oczyszczonej.
  • Dowolnie wybranego olejku (jeśli posiadamy skórę bardzo suchą)
  • Dowolnie wybranego owocu

Jeśli decydujemy się na wersję z owocami – najlepiej sprawdzają się banany- fajnie mieszają się z sodą i nie spływają z buzi. Awokado również jest super, dobrze nawilża, śliwka ładnie rozjaśnia skórę ale trzeba dodać do mieszanki trochę mąki dla jej zagęszczenia. Jeśli przygotowujemy maseczkę po raz pierwszy polecam banany 🙂

Nasz owoc musimy rozetrzeć na papkę.
Do owocu dodałam sodę oczyszczoną i zmieszałam razem – dodawałam stopniowo aby uzyskać dość zbitą konsystencję. Wyszły mi trzy małe łyżeczki.
Kiedy wszystko jest gotowe nakładam maseczkę na zwilżoną wodą buzię. Trzymam na buzi około 10 minut po czym zaczynam lekko masować opuszkami palców i wszystko zmywam. Jeśli nic nas nie piecze możemy pomasować skórę mocniej 🙂
W wilgotną buzię wcieram olejek i to wszystko:)

Taką domową mikrodermabrazję możecie wykonywać raz w tygodniu.