PSZCZOŁA

Myślą przewodnią totemicznych pszczół jest płodność i miód życia.

Symbolizują również osiąganie niemożliwego ponieważ zgodnie z prawem aerodynamiki ich ciało jest za duże by ich skrzydła mogły je unieść. Odnóża tych owadów są ich najbardziej wrażliwymi narządami, za ich pomocą pszczoła odczuwa smak. Dzięki temu może stwierdzić czy kwiat na którym ląduje zawiera nektar. Dzięki pośredniczeniu w zapylaniu pszczoła jest uznawana za najbardziej pożytecznego owada.

Pszczoła inspiruje do zadawania sobie pytań o własną wydajność. Czy Twoje życie jest wystarczająco płodne? Czy masz czas na delektowanie się miodem życia, czy może jesteś pracoholikiem? Pamiętaj, że wydajność wzrasta jeśli robisz coś z przyjemnością. Czy cieszysz się pracą i wszelkimi czynnościami, które wykonujesz?

Pszczoły budują plastry z komórkami w kształcie sześcioboku. Liczba 6 jest symbolem bogini Venus, serca, komunikacji i wspólnoty a także równowagi.

7.08 – Światowy Dzień Pszczoły


Andrews, Ted. 2009. Mowa zwierząt – duchowe moce zwierząt (tytuł oryg. Animal speak). Tłumaczenie: Oślizło Ryszard. Wydawnictwo Studio Astropsychologii.


back witch 5