pelnia strzelec

Pełnia w Strzelcu to czas optymizmu, odważnych marzeń, ruchu i wychodzenia poza utarte ścieżki. Potrzebujemy nowych doświadczeń, więcej przestrzeni, wolności i lekkości. Sprawdź w jakiej dziedzinie życia potrzebujesz świeżego powietrza i pomyśl o tym jak możesz je wpuścić. Merkury w retrogradacji sprzyja resetowi intelektualnemu, a pełnia w Strzelcu otwiera nas na nowe świeże inspiracje.

Strzelec to znak szczególnie mocno powiązany z podróżami. Jak wykazują badania już samo planowanie podróży znacząco podnosi nasz poziom szczęścia. Nawet jeżeli nie możesz teraz rzucić wszystkiego i wyjechać na drugi koniec świata, możesz wspaniale skorzystać z tej pełni planując i afirmując podróż życia. Możesz to zrobić w formie rytuału, znajdując zdjęcia miejsc, gdzie pragniesz się znaleźć, a nawet znajdując smaki i zapachy związane z wymarzoną destynacją.

Czas pełni to czas wypowiadania marzeń i celebracji tego co jest tu i teraz. Pamiętaj więc o tym, że marzenia wzmacnia właśnie dobra energia, radość z tego co jest, a złość na aktualną rzeczywistość zazwyczaj działa tylko osłabiająco i frustrująco. Strzelec uczy nas odnajdowania nowego i „egzotycznego” wokół nas, zachęca nas do podróży mentalnych, do rozważań filozoficznych, do spotkań z cudzoziemcami i osobami reprezentującymi odmienny punkt widzenia. Pełnia w Strzelcu daje więc możliwość znalezienia inspiracji i świeżych pomysłów. Mogą się teraz pojawić idee znacząco poszerzające nasze horyzonty i nadające głębszy sens naszej egzystencji. Jeżeli więc nie pociąga Cię afirmowanie podróży możesz spożytkować ten czas na otworzenie się na nowe inspiracje i pomysły. Dobrym pomysłem jest wybranie się na spacer, z zakazem myślenia o bieżących sprawach i codziennych znojach.

Możesz pomedytować nad konkretną ważną dla Ciebie sprawą, w której potrzebujesz świeżego spojrzenia. Stymulujące może być patrzenie się w rozległą przestrzeń (np. morze, pola, widok z wysokiego piętra) lub chociaż na obraz przedstawiający taki szeroki horyzont. Możesz również np. wpaść do biblioteki i zobaczyć jaka książka Cię przyciągnie.

To również dobry czas na inicjowanie nowych, odważnych działań, zwłaszcza tych związanych z podróżami, rozwojem osobistym, nauką i wiedzą. Pamiętaj, że czas pełni trwa ok dzień przed i dzień po dokładnej godzinie (tym razem jest to 6:11 rano), ale jeżeli chcesz wypowiedzieć jakieś życzenia, odprawić rytuał lub rozpocząć nowy projekt to dobrze to zrobić przed jej kulminacją, czyli w nocy z 12 na 13 czerwca. Pełny Księżyc symbolizuje pełnię naszych potencjałów i możliwości.

Celebrując pełnię celebrujemy samych siebie 🙂

© Maria Moonset


back witch 5Tekst pochodzi z bloga  i ze strony fb.
Grafika: Piotr Jör Grabowski