Peelingi na wiosnę domowej produkcji

Nie mają konserwantów, barwników, sztucznych zapachów.
Dzisiaj przedstawiam płatki owsiane.

"uznawane są za bogate źródło witamin  B1, B6, E, cynku, żelaza i wapnia, są doceniane przez każdego, kto praktykuje zdrowy tryb odżywiana. Dzięki zawartości sporej ilości błonnika, zapobiegają problemom z układem pokarmowym – niestrawności i przewlekłym zaparciom. Dają uczucie sytości, dzięki czemu wykorzystuje się je w trackie różnych diet.

Mimo, że zdajemy sobie sprawę z dobroczynnego wpływu płatków na zdrowie, często nie mamy świadomości, że doskonale sprawdzają się one również, jako środek do pielęgnacji skóry.

Sporządzane z płatków owsianych papki głęboko oczyszczają skórę i zapewniają jej delikatne złuszczenie – mają właściwości naturalnego peelingu. Owies zawiera również substancje odmładzające. Aminokwasy obecne w płatkach owsianych stymulują produkcję kolagenu, co przyczynia do zapobiegania przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Ten łagodny środek czyszczący jest doskonały do stosowania na twarz i całe ciało. Owies jest bardzo chłonny i hipoalergiczny, co sprawia, że działa kojąco na skórę. Jest skutecznym lekiem w przypadku występowania problemów z suchą skórą (egzemy itp.)"


http://stressfree.pl/platki-owsiane-w-codziennej-pielegnacji-skory/