Olej z pestek opuncji figowej!

opuncja-figowa


Właściwości:

  • Olej z opuncji charakteryzuje się wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych, głównie kwasu linolowego – Omega-6, które niezbędne są w procesie nawilżenia i ochrony skóry przed działaniem czynników zewnętrznych (promieniowania słonecznego, wolnych rodników, nikotyny itp.). NNKT nie są produkowane przez nasz organizm stąd muszą być dostarczane do naszego organizmu z zewnątrz.
  • Olej ten jest również bogaty w fitosterole, które wzmacniają barierę naskórkową, czyli hamują utratę wody ze skóry, działają przeciwzapalnie, łagodząco, przeciwalergicznie, pobudzają regenerację i gojenie naskórka.Wpływają również na poprawę elastyczności i spójności skóry, wykazując działanie przeciwzmarszczkowe oraz normalizują pracę gruczołów łojowych.
  • Olej zawiera także witaminę E, dzięki czemu wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, chroniące przed działaniem wolnych rodników, powodujących przedwczesne niszczenie i starzenie komórek skóry.Witamina E zapobiega przedwczesnemu starzeniu skóry powodowanemu niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Działa regenerująco, nawilżająco, przeciwzapalnie. Stosowana na skórę wspomaga ochronę przeciw promieniowaniu UV.


Opuncja figowa (Opuntia ficus-indica) – to roślina z rodziny kaktusowatych, występująca w gorących rejonach krajów Ameryki Łacińskiej oraz w tropikalnych rejonach Europy, głównie w Maroko. Proces otrzymywania oleju z pestek opuncji jest bardzo czasochłonny i pracowity oraz mało wydajny ze względu na niską zawartość oleju w pestkach opuncji.

Aby otrzymać 1 litr oleju z pestek opuncji potrzeba zużyć 1 milion pestek opuncji, żmudnie wydobywanych z pulpy 470 kg świeżych owoców opuncji.

Ze względu na wysokie koszty oleju z pestek opuncji, na rynku można spotkać tańsze pseudo oleje z opuncji, rozcieńczane mniej kosztownymi olejami lub oleje z opuncji będące w rzeczywistości maceratami z kwiatów opuncji, które nie mają nic wspólnego z cennym olejem otrzymywanym z pestek owoców opuncji o zupełnie innych właściwościach i składzie chemicznym.
Natura nas rozpieszcza…….. I na co komu parabeny i inne cuda z kremów …..
 

Owocnego smarowania:-)


back witch 5