now bykNów w Byku z zaćmieniem obrączkowym Słońca to kolejny krok w kwietniowej kumulacji znaczących wydarzeń na niebie. Po zaćmieniu Księżyca i Wielkim Krzyżu czas na bliskie spotkanie trzeciego stopnia Słońca i Księżyca, tak bliskie, że aż pozornie odbierające Słońcu część mocy świecenia. Zaćmienia czasem przynoszą wydarzenia, które można opisać jako „palec przeznaczenia”, ważne decyzje itp., choć dotyczy to głównie osób, których horoskop jest przez nie aktywizowany (np. tych co mają w tym dniu urodziny). W związku z tym, że zaćmienie wydarza się na Południowym Węźle Księżycowym wydarzenia te mogą dotyczyć spraw z przeszłości i odcięcia się od tego co nam nie służy. Jednak dla większości z nas ten czas będzie dość przyjemny i leniwy, zgodnie z charakterystyką znaku Byka.

Jest to dobry czas na to by odpocząć i czerpać przyjemność z życia. Nowie generalnie zazwyczaj są czasem pewnego osłabienia, a nów w Byku może do tego dołączyć błogie rozleniwienie. Dobrze zatroszczyć się o swoje ciało i przypomnieć sobie co sprawia nam największą przyjemność. Budzi się nasza zmysłowa natura i potrzeba celebrowania życia w jego najdrobniejszych przejawach: widoki, smaki, zapachy, dźwięki…. To wszystko przypomina nam że jesteśmy żywi i że możemy czerpać ze świata to co najpiękniejsze.

Nów w Byku jest dobrym czasem na to by skontaktować się z intencjami na nowy cykl i zasiać ziarno, które będzie wzrastać do pełni. W czasie nowiu część nas umiera po to by się odrodzić. Właśnie w tym miejscu, kiedy stare już odeszło, a nowe jeszcze nie wypełniło tego miejsca jest miejsce na skontaktowanie się ze sobą i z tym co dla nas w tym czasie najważniejsze. Nów w Byku wskazuje na to, że ważnym pośrednikiem w tym procesie będzie nasze ciało. Wsłuchajmy się w jego głos i dajmy mu to czego potrzebuje. Głowa może wymyślać wyrafinowane wizje typu wakacje na Ibizie lub ekskluzywny alkohol, ale jeżeli naprawdę posłuchasz ciała, to zazwyczaj okazuje się, że jego potrzeby są najprostsze: czuły dotyk (partnera lub Twój własny!), kąpiel, spacer, relaks w łóżku, ulubiony smakołyk… wszystko to co sprawi, że Twoje ciało poczuje się zadbane i dopieszczone. Można wejść głębiej i popracować z ciałem, podążając za jego spontanicznym ruchem. Z tego ruchu może wyłonić się jakaś postać, która ma Ci coś ważnego do powiedzenia lub jakaś czynność, za którą Twoje ciało tęskni. Możesz też wypróbować medytacji receptywności Essential Being, które opis znajdziesz tutaj. Wszystkie techniki medytacyjne i relaksacyjne, które pomogą Ci pełniej poczuć i rozluźnić ciało będą tutaj bardzo pomocne. Gdy już będziesz w pełni odprężona/y i nasycona/y tym co dobre pozwól sobie na poleżenie z zamkniętymi oczami obserwując jak poczucie przyjemności pojawia się i przemieszcza po Twoim ciele. W tym właśnie miejscu pełnej przyjemności i rozluźnienia zapytaj siebie czego pragniesz dla siebie na nadchodzący cykl księżycowy. Pozwól sobie by odpowiedź jaka się pojawi objęła całe Twoje ciało i wypowiedź głośno intencję. Tak rodzi się nowe wiosenne życie.

Czas nowiu w Byku służy rytuałom przywołującym do naszego życia obfitość i przyjemność. Możemy w tym czasie skontaktować się z naszymi postawami wobec dóbr jakie świat ma dla nas. Jeżeli to co opisałam wyżej wydaje Ci się trudne lub bezsensowne, możesz się przyjrzeć temu dlaczego tak się dzieje. Trudno przyciągnąć obfitość jeżeli nie potrafimy się nią cieszyć, przyjmować ją do siebie i się nią dzielić. Podobnie jest z przyjemnością: ona nie zależy od okoliczności, a jedynie od naszego przyzwolenia. Znak Byka uczy nas tego jak gromadzić bogactwa materialne i jak się nimi cieszyć.

© Maria Moonset


back witch 5Tekst pochodzi z bloga  i ze strony fb.
Grafika: Piotr Jör Grabowski