ekologia

© Alejandra

Ekologia wg definicji, to nauka o funkcjonowaniu przyrody, czyli naturalnego środowiska organizmów żywych. Jako, że czarownictwo jest związanie nierozerwalnie z Ziemią, na stronie tej można będzie znaleźć też informacje dotyczące tego jakże szeroko rozumianego zagadnienia jakim jest „ekologia” oraz informacje, porady na temat zachowań ekologicznych. Styl życia, w którym dbanie o zasoby środowiska naturalnego nie jest już fanaberią elit intelektualnych ale wymogiem stawianym przez każde świadome społeczeństwo. Zatem my, Czarownice, jako związane z Matką Ziemią, musimy od nowa nauczyć się o Nią dbać i pomagać jej w myśl sentencji primum non nocere. Nauczmy się tego razem.


Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi (International Mother Earth Day) – święto obchodzone corocznie 22 kwietnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2009 roku rezolucją A/RES/63/278 z inicjatywy Boliwii, ogłoszone światu przez jej prezydenta Evo Moralesa Ayma.


OD CZEGO ZACZĄĆ – 10 zasad dla początkującej Czarownicy-ekolożki


Ziemia śpiewa! Tworzy melodię nazwaną "chór Ziemi". Jest to zjawisko elektromagnetyczne, stworzone przez fale wypływające z pasa radiacyjnego wokół Ziemi. Człowiek nie jest w stanie ich usłyszeć, ale przetworzone w fale radiowe są słyszalne przez człowieka. Niesamowite (!!!) Posłuchajcie…