malastwo/rzeźba


Paige Bradley

Od chwili naszych narodzin świat szykuje nam opakowanie, w które za wszelką cenę pragnie nas zmieścić… numer pesel, płeć, rasa, profesja czy iloraz inteligencji… Zastanawiam się, czy jesteśmy bardziej zdefiniowani przez to ‘opakowanie’, czy przez to kim jesteśmy w środku. Czy bylibyśmy w stanie rozpoznać siebie samych, gdybyśmy wyszli poza swoje ciało? Czy bylibyśmy nadal w stanie istnieć, gdybyśmy byli autentycznie odzewnętrznieni?

expansion_lg1


Miriam Lenk

eca69e56e3a559c176bc747184c3434a


Iwona Demko

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to proste zadanie. W naszej kulturze przedstawianie kobiecych genitaliów, w dodatku w pracy pod tytułem "Kaplica Waginy", jest kojarzone jedynie z chęcią szokowania i prowokacji. Dlatego pierwszą reakcją ludzi jest odrzucenie. Większość odbiera mój projekt jako atak na religię katolicką. Ludzie odczytują go w kontekście kultury, która nas otacza. Ja chcę jednak powiedzieć coś innego, niż ludziom się wydaje. Sięgam do bardzo odległych czasów i zapomnianego kultu waginy, kiedy była ona nie tylko symbolem płodności, ale również szczęścia i zdrowia. Wagina chroniła przed złymi mocami czy wrogiem. Kojarzyła się z szacunkiem, ponieważ byłą bramą, przez którą każdy człowiek przychodzi na świat, była miejscem magicznym, czczonym. Dzisiaj nikt już o tym nie pamięta.

iwona_demko_saint_mother


Fidelma Massey

świątynia matki ptaków


Ron Mueck

Mueck-Woman-with-Sticks


Patricia Ariel

Sztuka abstrakcyjna to czysta energia, emocje i odczucia. Nie jest zależna od rzeczy, które fizycznie znamy i widzimy, by opowiedzieć historię. To gra z niematerialnym, nienamacalnym… To niełatwe, żeby nadawać kształt temu, co bezkształtne. Wielkim moim wyzwaniem jest poradzenie sobie z lawiną możliwości…

Persephone


Mary Southard

Jesteśmy blisko ze sobą połączone i ze wszystkim, co jest. Ciemność i światło, atomy i galaktyki, niesamowite góry i taniec drzew, króliki i gwiazdy. Kosmiczne energie płyną w nas, przez nas i od nas w doskonałej formie kosmicznego tańca, w wielkiej wymianie energii i życia. Jesteśmy jedną wielką świętą Wspólnotą!

 

545589_399492743395748_210139885664369_1560977_338712409_n

women-singing-earth


Alex Johanson

Każdy ma w swoim życiu lepsze lub gorsze dni. Moje prace powstają tylko w te dobre. Całe życie Johansona jest przecież wyśnione. Bajkowy świat jaki tworzę, nie jest dla mnie bajką, czymś nierzeczywistym. Ja naprawdę spotkałem ludzi z moich obrazów, widziałem postacie chociażby te z cyklu" U cioci na imieninach" – nie chciałbym, żeby to zabrzmiało jakoś górnolotnie, ale ta rzeczywistość jest dla mnie jakby równoległa…

983074_15091791_i