DAnka

portet

Jestem kobietą i matką. Z nauk uniwersyteckich mam dwa dyplomy, jestem teatrolożką  i reżyserką teatralną. W swojej pracy twórczej poświęcam wiele uwagi postaci kobiety, tworząc spektakle dotykające tematu kobiecej duchowości. Staram się łączyć działania artystyczne ze ścieżką osobistego rozwoju, a sztukę rozumieć wielowymiarowo. Trzeciego dyplomu nie mam chociaż miałam mieć… Studiowałam psychologię, ale odeszłam, bo kazano mi czytać liczne rozprawy traktujące o empirycznym maltertowaniu zwierząt laboratoryjnych, czynionym by udowodnić różne tezy, które są oczywiste na zdrowy rozum… Według mnie rozum empiryczny jest chory. I cała cywilizacja zbudowana na jego gruncie.

Dużo czytam, ostatnio głównie o Czarownicach. Przygotowuję się do napisania doktoratu o postaci Czarownicy w kulturze. Te poszukiwania prowadzą mnie w wiele różnych kierunków. Czarownica to wspaniała przewodniczka. Dziś wiem już na pewno, że kobieca ścieżka do wiedzy, mądrości, swiatłości prowadzi przez ciało, w którym gdzieś tam gnieździ się umysł…

Jestem Czarownicą – kobietą, która ufa naturze.


13 września 2013 roku założyłam profil na facebooku i do jego redagowania zaprosiłam inne kobiety. Ponieważ liczba polubień rośnie z dnia na dzień a materiałów nam wciąż przybywa postanowiłyśmy opublikować stronę.  Tę na którą właśnie trafiłaś/trafiłeś.

Być może w początkach Ery Wodnika nasza życiowa mądrość pisana sercem, intuicją, osobistymi doświadczeniami, miesiączką, macierzyństwem, bliskością, przyjaźnią, siostrzeństwem jest właśnie tym, czego szukasz.

Witaj w naszej chatce na kurzej (sojowej) nóżce! 😉


back witch 5