Angelica Sinensis

zwana kobiecym żeńszeniem – powinna gościć w apteczce każdej Czarownicy.

Dong Quai bo o nim mowa, potocznie zwany Dzięgiel chiński jest rośliną niezwykłą. Jej spektrum działania jest bowiem wielokierunkowe i nadzwyczaj skuteczne.

Reguluje procesy hormonalne związane z zaburzonym cyklem menstruacyjnym, łagodzi napięcia nerwowe, pobudza zatrzymane krwawienie, stabilizuje zaburzony poziom hormonów w okresie menopauzy. Posiada ponadto wiele innych zalet: stymuluje układ immunologiczny, zwalcza kandydozy, patologiczną florę bakteryjną, jest pomocny w likwidacji pasożytów. W infekcjach bakteryjnych i wirusowych zaleca się go stosować łącznie z Pau D’Arco. Dzięki działaniu tonizującemu – ułatwia zasypianie, przywraca równowagę psychiczną, łagodzi nadmierne rozdrażnienie i wahania nastroju, wycisza. Z kolei działając w układzie pokarmowym ułatwia wydalanie toksyn z organizmu, wspomaga leczenie kamicy żółciowej. Działa rewitalizująco, wygładza i wzmacnia napięcie skóry, krótko mówiąc odmładza.

Dong Quai jest jednym z najstarszych chińskich leków przeciwnowotworowych stosowanym w przypadkach raka piersi, układu rozrodczego i pokarmowego. Jest ponadto również bogaty w kumaryny, fito estrogeny, fitosterole, kwasy organiczne, żelazo, magnez, witaminy : A, B2, B12 oraz E.
 więcej